Minulý víkend jsem navštívil svého kolegu Sigma ambasadora Pavola Stražovce v jeho atelieru v Žilině, abych spolu s ním uspořádal takové menší, zcela spontánní, setkání příznivců objektivů Sigma ART. Vzhledem k tomu, že jsme o akci dali lidem vědět jen týden dopředu, nečekali jsme žádnou velkou účast. Překvapivě ale dorazilo 16 lidí, každý nám nadiktoval, jaký objektiv mu mám z brněnské Hamy přivézt a tak se i stalo.

V sobotu ráno jsme se tedy sešli na předem domluveném místě Tatranské Lomnici a tady vznikl první problém 🙂 Jako Tater neznalý Čehúň, jsem zvolil místo, které jsem znal dříve z mého focení pro Českou Miss 2018. Tehdy, ačkoli byl taky únor a víkend, bylo Lomnici relativně málo lidí, v pohodě jsme vyjeli na Skalnaté pleso a fotili. Co nás ale čekalo minulou sobotu, to byla apokalypsa. Už při příjezdu do Lomnice náš uvítala asi kilometrová kolona, na jejímž konci se nás policajti pokusili otočit, že nahoře už je plno. Naštěstí, připraven na tuto variantu, jsem si našel předem na mapách zjistil, jaké hotely se nahoře nachází a řekl, že jedeme tam. Chtěli vidět potvrzení, které jsem samozřejmě neměl, ale po minutovém hrabání v mobilu, se slovy „Jo jo, moment vydržte, já tu těch mailů mám hrozně moc“ a když se za mnou udělala fronta asi 4 dalších neodbytných aut, mě se slovy: „No, prosím vás, radšej choďte!“ pustili nahoru. Tam jsme se všichni sešli (se 45 minutovým zpožděním), abychom zjistili, že fronta na lístky na lanovku se táhne asi další kilometr a fronta na lanovku ještě jeden. Proto, díky jednomu místnímu z fotografů, jsme zvolili plán náhradní, kdy nás tento hrdina dovedl na místo, které bylo opuštěné, krásné a malebné. Za toto zmíněnému pánovi moc děkujeme, zachránil nám všem další 2 hodiny prostojů.

Dorazili jsme tedy do Tatranské Lesné, rozbalili a rozpůjčovali objektivy a vydali se fotit. K dispozici jsem měl 2 přenosné bateriové záblesky Photon Europe HD-600, které už používám na podobná focení řadu let bez jediné výhrady. Vydrží opravdu všechno a baterka mi nedošla nikdy, ani při workshopech pro 20 lidí, kde to blýská o sto šešt půl dne.

Fotili jsme dvě krásné modelky Nikol a Dominiku v šatech od mého oblíbeného salonu Victory a já osobně jsem si poprvé užil focení se svými novými objektivy 85mm ART a 135mm ART, které jsem si vyškemral po měsíčním testování do svého batohu na stálo. Po focení šatiček jsme si cvakli ještě pár sexy fotek Dominiky a na této lokaci strávili zhruba 4 hodinky testování.

Pak následoval přesun zpět do Žiliny (s mou tradiční zastávkou na Halušky v žilinské kolibě) a zde Pavol chvíli vyprávěl o technice Sigma, znovu jsme rozdali objektivy a šli jsme fotit portrét a glamour do jeho betonové kopky, kde má zařízené studio :-). Tam jsme sice chvilku bojovali s tím, že půlka světel byla moc silných a půlka slabých, takže jedny jely na minimální výkon a bylo to moc, a druhé na maximální výkon a bylo to málo, ale nakonec jsme to vyřešili a fotilo se a testovalo víc než 3 hodiny. Utvořily se 2 partičky, z nichž jedna fotila ve studiu a druhá vyrazila ven, aby Sigmy zkusila v náročných světelných podmínkách. Pavolovi se podařilo nějakým nepochopitelným způsobem na přechodu zastavit projíždějící Bentley Continental GTC a asi hodinu řidiče (který se nenechal vůbec přemlouvat) zdržet, protože mu k autu postavil polonahé holky a střihli si tam glamour :). Pak pár vybraných ještě pan majitel povozil po Žilině a bylo hotovo. Tohle se vám v Praze nestane.

Celá akce končila něco po 21. hodině, takže to byl celkem plodný den, ze kterého si já ještě teď léčím bolavé nohy a záda, nicméně alespoň podle počátečních ohlasů se nemáme za co stydět a i přes pár technických záseků nakonec vše dobře dopadlo.

Všem účastníkům tedy moc děkuji za účast a budu se moc těšit na vaše další zpětné vazby, vaše výsledné fotky, dotazy atd.

Krásný den všem!