Filip Matušinský, reklamní fotograf

Moje jméno je Filip Matušinský
a jsem český reklamní fotograf.

Mou tvorbu můžete vídat nejen v reklamě kolem sebe, ale i v titulech předních českých časopisů a novin. Specializuji se na reklamní fashion fotografii, glamour fotografii a public relations. Často ale fotím také rodinné focení, děti nebo svatby. 

2006 – 2011 – fotograf známých osobnosti pro Blesk Magazín,
Od 2012 – fotograf titulů TOP CLASS, TOP CARS, Fashion Club a Playboy.
2013 – 2014 – spolupráce s FujiFilm, přednášky a workshopy pro tuto značku, zařazen mezi X-Photographers
Od 2015 – freelancer, focení pro mnoho českých a zahraničních titulů
2017 – Oficiální fotograf České Miss
2018 – 2019 – Lokální ambasador Hasselblad
2019 – současnost – Ambasador značky Sigma
2020 – současnost – Ambasador značky Godox

Mám ze sebou desítky úspěšných reklamních kampaní, a několik kalendářů celebrit. V poslední době jsem také vytvořil několik charitativních kalendářů.

Ve své volné tvorbě se zaměřuji především na žánr Glamour fotografie, ve kterém jsem jedním z nejvyhledávanějších fotografů v České republice. Na toto téma přednáším na mnoha workshopech a festivalech. Pokud se ode mě chcete něco přiučit, doporučuji navštívit něktrý z mých fotografckých kurzů.

Z fotografických projektů stojí za zmínku velmi oblíbené Pohádkové focení se zvířaty nebo luxusní svatební fotografie pod názvem Prague Wedding.

Mezi osobnosti, které jsem fotografoval patří například Jan Čenský, Ivan Vykočil, Dana Morávková, Lukáš Langmajer, Charlotte Gottová, Ivana Gottová, Mahulena Bočanová, Roman Šmucler, Jiří Winter Neprakta, Iva Kubelková, Roman Vojtek, Inna Puhajková, Eva Decastelo, Hana Mašlíková, Eliška Bučková, Gabriela Partyšová, Lucie Borhyová, Martin Dejdar, Jakub Kohák, Andrea Pomeje, Andrea Bezděková, Andrea Verešová, Michaela Ochotská, Andrea Kerestešová, Eva Perkausová, Vlaďka Erbová, Denisa Domanská, Nikola Plzáková, Gabriela Dvořáková, Karel Janeček, Pavel Vítek, Janis Sidovský, Bořek Slezáček, Martina Dvořáková, Lucie Hadašová, Jitka Nováčková, Heidi Janků, Zuzana Belohorcová, Tereza Fajksová, Vendula Svobodová (Pizingerová), Adéla Gondíková, Petr Vojnar, Marie Doležalová, Taťána Makarenko, Jitka Válková, Miroslav Šimůnek, Zdeněk Podůrský, Petra Faltýnová, Petra Svoboda, Ema Smetana, Monika Maršová, Nikol Švantnerová, Romana Pavelková, Natálie Kotková, Dominika Myslivcová, Barbora Mottlová, Vincent Navrátil, Radůz Mácha, Kristýna Kubíčková, Martina Gavriely, Nikola Buranská, Sámer Issa, Dominika Kadlčková, Martina Pártlová, Olga Lounová, Barbora Kolářová, Martin Gardavský, Tereza Zimová, Dominika Mesarošová, Tereza Budková, Jana Blochová-Macková, Julie Zugarová a mnoho dalších českých modelek, Miss, zpěvaček, hereček a moderátorek.

Fotil jsem reklamy například pro Heineken, Philips, Jaguar Praha, O2, Aquapalace Praha, Ondrášovku, Jawu a mnoho dalších. Od roku 2023 mám výhradní smlouvu na dodávku fotografických služeb pro Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v Praze.

Vzhledem k tomu, že souběžně s focením stále provozuji malou reklamní agenturu s grafickým studiem, jsem schopen firmám poskytnout kompletní servis na míru od nápadu až po realizaci reklamy na míru.

Video

Proč si vybrat zrovna mě?

Mistrovstí ve svícení

Používám profesionální záblesková i stálá světla, kterých mám k dispozici dostatek k nasvícení jakékoli scény.

Profesionální dovednosti

Za patnáct let praxe jsem získal opravdu velkou škálu zkušeností s focením v podstatě jakékoli situace.

nejlepší vybavení

Pracuji s tím nejlepším. Od zrcadlovky Canon EOS 5DSR až po Hasselblad H4D či H6D pro nejnáročnější zákazníky.

Rozlišení

V dnešní době je tisková kvalita výstupu jedním z parametrů, které jsou pro klienta důležitá. Produkuji standardně fotografie v rozlišení 31 nebo 50 mpix a pro nejnáročnější zakázky jsem schopen zajistit 100mpix středoformátový výstup.

Unikátní vize

Jsem schopen svým klientům poradit a vnést do jejich neurčitých představ konkrétní vizi, která bude korespondovat s jejich požadavky.

Stálé vzdělávání

Moderní fotografie se neustále vyvíjí a posouvá. Vznikají nové techniky focení či úprav fotografií, které se snažím vždy znát a dokázat je aplikovat na konktétní zakázku.

Moje dovednosti

100%
Jakýkoli styl

Jako reklamní fotograf musím být schopen pružně reagovat na požadavky klienta a vyfotit v podstatě cokoli a v jakémkoli stylu.

100%
Dokonalá retuš a úprava fotek

Digitální postprodukce je stejně důležitá, jako fotka samotná. Dnes již neexistuje fotografie, která by nemusela být upravována v počítači.

100%
Produkce focení

Schopnosti sehnat na focení veškeré rekvizity, povolení k focení v různých prostorech, spolehlivý tým asistentů, vizážistek, modelek, stylistů. To vše je pro mě denním chlebem.

100%
Rychlost a pružnost

Ke každému projektu přistupuji individuálně přesně podle požadavků klienta, jehož požadavky uspokojuji efektivně a v co nejkratší době.

Poslední novinky

This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy
cs_CZČeština