Filip Matušinský, reklamní fotograf

Moje jméno je Filip Matušinský
a jsem český reklamní fotograf.

Mou tvorbu můžete vídat nejen v reklamě kolem sebe, ale i v titulech předních českých časopisů a novin. Specializuji se na reklamní fashion fotografii, glamour fotografii a public relations.

2006 – 2011 fotograf známých osobnosti pro Blesk Magazín,
Od 2012 – fotograf titulů TOP CLASS, TOP CARS, Fashion Club a Playboy.
2013 – 2014 – spolupráce s FujiFilm, přednášky a workshopy pro tuto značku, zařazen mezi X-Photographers
Od 2015 – freelancer, focení pro mnoho českých a zahraničních titulů
2017 – Oficiální fotograf České Miss
2018 – 2019 Lokální ambasador Hasselblad
2019 – současnost Ambasador značky Sigma

Mám ze sebou desítky úspěšných reklamních kampaní, a několik kalendářů celebrit. V poslední době jsem také vytvořil několik charitativních kalendářů.

Ve své volné tvorbě se zaměřuji především na žánr Glamour fotografie, ve kterém jsem jedním z nejvyhledávanějších fotografů v České republice. Na toto téma přednáším na mnoha workshopech a festivalech. Pokud se ode mě chcete něco přiučit, doporučuji navštívit něktrý z mých fotografckých kurzů, případně shlédnout některý z videokurzů.

Mezi osobnosti, které jsem fotografoval patří například Iva Kubelková, Andrea Verešová, Ivana Gottová, Dana Morávková, Jan Čenský, Ivan Vyskočil, Lukáš Langmajer, Tereza Fajksová, Eliška Bučková, Lucie Smatanová, Emma Smetana, Inna Puhajková, Eva Decastelo, Hana Mašlíková, Romana Pavelková, Gabriela Dvořáková a mnoho dalších českých modelek, Miss, zpěvaček, hereček a moderátorek.

Fotil jsem reklamy například pro Heineken, Philips, Jaguar Praha, O2, Aquapalace Praha, Ondrášovku a mnoho dalších.

Vzhledem k tomu, že souběžně s focením stále provozuji malou reklamní agenturu s grafickým studiem, jsem schopen firmám poskytnout kompletní servis na míru od nápadu až po realizaci reklamy na míru.

Video

Proč si vybrat zrovna mě?

Mistrovstí ve svícení

Používám profesionální záblesková i stálá světla, kterých mám k dispozici dostatek k nasvícení jakékoli scény.

Profesionální dovednosti

Za patnáct let praxe jsem získal opravdu velkou škálu zkušeností s focením v podstatě jakékoli situace.

nejlepší vybavení

Pracuji s tím nejlepším. Od zrcadlovky Canon EOS 5DSR až po Hasselblad H4D či H6D pro nejnáročnější zákazníky.

Rozlišení

V dnešní době je tisková kvalita výstupu jedním z parametrů, které jsou pro klienta důležitá. Produkuji standardně fotografie v rozlišení 31 nebo 50 mpix a pro nejnáročnější zakázky jsem schopen zajistit 100mpix středoformátový výstup.

Unikátní vize

Jsem schopen svým klientům poradit a vnést do jejich neurčitých představ konkrétní vizi, která bude korespondovat s jejich požadavky.

Stálé vzdělávání

Moderní fotografie se neustále vyvíjí a posouvá. Vznikají nové techniky focení či úprav fotografií, které se snažím vždy znát a dokázat je aplikovat na konktétní zakázku.

Moje dovednosti

100%
Jakýkoli styl

Jako reklamní fotograf musím být schopen pružně reagovat na požadavky klienta a vyfotit v podstatě cokoli a v jakémkoli stylu.

100%
Dokonalá retuš a úprava fotek

Digitální postprodukce je stejně důležitá, jako fotka samotná. Dnes již neexistuje fotografie, která by nemusela být upravována v počítači.

100%
Produkce focení

Schopnosti sehnat na focení veškeré rekvizity, povolení k focení v různých prostorech, spolehlivý tým asistentů, vizážistek, modelek, stylistů. To vše je pro mě denním chlebem.

100%
Rychlost a pružnost

Ke každému projektu přistupuji individuálně přesně podle požadavků klienta, jehož požadavky uspokojuji efektivně a v co nejkratší době.

Poslední novinky

Jak jsem se zamiloval...
3. 3. 2020

Nestává se mi to úplně často. Fotím už asi sedmnáct let a od začátku jsem věrný jedné značce. Začalo to první digitální zrcadlovkou, stříbrným "Rebelem" EOS 300D. Pětimegapixelová hračka, kter...

cs_CZČeština
en_USEnglish cs_CZČeština