Angelo Purgert, známý český portrétní fotograf je mým dlouholetým kamarádem, takže jsem ani moc neváhal, když mě poprosil o účast jako lektora na jeho novém projektu Fotoškola Angelo. Minulý týden jsme společně s ním a mistrem aktu Romanem Sejkotem připravili opravdu našlapaný workshop v lokalitě Českosaského Švýcarska. Angelo lektoroval portrét, Roman se ujal aktu a já měl na starosti 2 okruhy a to Fashion a Glamour, které mi jsou nejbližší.

Studenti byli rozděleni do dvou skupin po pěti podle zkušeností a s každou z nich jsem strávil den. Fotili jsme v lese a staré opuštěné továrně, kterou jsem náhodou objevil a vypátral jejího majitele, který nám focení umožnil.

Poděkování patří hlavně celému organizačnímu týmu – Šárce, Sašovi i Angelovi a v neposlední řadě vizážistkám Daniele a Lindě a modelkám Alžbětě a Daniele. Za krásné šaty děkuji salonu Victory.

Mé fotky vznikaly dokonalým foťákem Hasselblad X1D-50c, který mě díky svým kompaktním rozměrům ušetřil hodně námahy a výsledky jsou prostě stejné, jako s velkým středoformátem.

Příkládám několik fotek pro vaši potěchu. A pokud chcete umět fotit taky takové, těšte se na další WorkShopy 🙂