Už když jsem točil a fotil zhruba před rokem svůj debut ve spojení se značkou Hasselblad, uchvátila mě práce s různými efekty. Konkrétně s barevným kouřem:

Už v té době jsem začal rozhazovat sítě a hledat baletku na focení s těmito kouřovými efekty. Chtěl jsem ale narozdíl od urbexového focení s Hassebladem H6D-50c tythle fotky posadit do kontrastu s ruchem města a použít pouze přirozené umělé světlo noční Prahy.

Jelikož přes léto je vždy moc práce, dostávám se k vlastním projekům, kde si plním své fotografické vize, vždy na sklonku podzimu. Odskočit si tedy od zaběhlé rutiny k něčemu kreativnímu, k nějaké výzvě, je vždy osvěžující.

Pro úspěch celé mise jsem tedy musel otestovat hned několik pro mě nových věcí… A to je absence světla, naprosto jiná postprodukce a vysoké nároky na techniku při focení ve tmě. Takové noční fotky samozřejmě existují, takže jsem věděl, že technicky to proveditelné bude. Otázkou bylo, zda to dokážu já, který bez profi světel nefotil od doby svých začátků, kdy jsem si je ještě nemohl dovolit.

První focení tedy proběhlo v rámci testování. Nakoupil jsem různé světelné efekty – ledkové hady, prskavky, svíčky a nepostradatelné čiré brýle, ve kterých se budou světlýlka pěkně odrážet (ano, všchichni máme nakoukáno 🙂 ) S modelkami Danielou Smolařovou,  Katkou Zenkerovou a Vanesou Jungovou jsme našli nějaká dobře nasvícená pražská místa a fotky byly na světě. Po lehkém laborování s Photoshopem mě výsledek příjemně překvapil.

A protože s jídlem roste chuť a protože jsem chtěl na nadcházející přednášce na festivalu Foto Expo 2019, kterou budu mít pro značku Hasselblad demonstrovat úžasné vlastnosti jejich vlajkové lodi, sředoformátové stomegapixelové zrcadlovky H6D-100c, udělal jsem si ještě repete s týmem firmy Stablecam, kteří jsou nejen jediným oficiálním distributorem značky Hasselblad pro český trh, ale zároveň mají pod palcem i DJI, takže přinesli své nádobíčko a natočili k tomu krásné backstage video, které zveřejníme už co nevidět.

Jelikož jsem si vyzkoušel statické focení v noci, bylo potřeba posunout se o kousek dál. Čas se naplnil a já jsem se vydal do ulic s tanečnící a baletkou Annou Šitnerovou, se kterou jsme nafotili sérii skákacích fotek s již zmíněným kouřem. Celé focení pro nás zdokumentoval na video Martin Jetel.

 

Budu doufat, že se vám fotky líbí stejně jako mě a slibuju, že budu další baletní fotky fotit i dál, protože mě to opravdu chytilo a už mám vymyšlené další dvě dynamické focení, na které se můžete v brzké době těšit. 🙂

Budu rád za váš komentář, sdílení na FB a tak všelijak 🙂
Všem krásný den.