Filip Matušinský, reklamní fotograf

Technika

Co naplat. Když vytvoříte sebelepší fotografii, ale její velikost nebo technická kvalita nestačí například pro tisk na velkoplošnou reklamu, je vám úplné k ničemu. Jsme si dobře vědomi toho, že v dnešní době technická kvalita fotografie je jedním z nejdůležitějších faktorů. Proto používáme jen tu nejlepší techniku. Na výběr máte kromě klasické full-frame  digitální zrcadlovky Canon také lahůdku v podobě středofotmátové digiální zrcadlovky Hasselblad, jejíž barevné podání a dynamický rozsah nemá na trhu obdoby.

 

[su_row][su_column size=“1/2″ center=“no“ class=““]


Hasselblad H4D
31 Mpix (6496 x 4872 obr. bodů)

Objektivy:
HC 50 – 110 mm/3.5-4.5
HC 80 mm f/2.8
HC 210 mm f/4

[/su_column] [su_column size=“1/2″ center=“no“ class=““]


Canon EOS 5DSR
50 Mpix (8688 x 5792 obr. bodů)

Objektivy:
EF 24 – 105 mm f/4L
EF 85 mm f/1.2L
EF 70 – 200 mm f/2.8L

 

[/su_column][/su_row]

[su_row][su_column size=“2/5″ center=“no“ class=““][/su_column] [su_column size=“3/5″ center=“no“ class=““]

Pro nasvícení scény používáme profesionální zábleskovou techniku značky Photon Europe. Konkrétně 4x bateriové zábleskové světlo STROBO HSS-V 600WS s bohatým příslušenstvím, které nám dovoluje nasvítit jakoukoli scénu nejen v interieru, ale také exterierech. Díky nim můžeme produkovat fotografie velkých předmětů, jako jsou automobily, motocykly, skupiny lidí apod. Používáme také barevné světlo, mlhu a mnoho dalších světelných a speciálních efektů.

K nasvěcování interiéru nám slouží také sada tří trubicových trvalých světel, které vytváří úžasné měkké přirozené světlo a nechá vyniknout přirozenému osvětlení interiérů (svítící žárovky, zářivky, neony apod.)

Mezi další techniku, kterou vlastníme a používáme patří příslušenství značek Manfrotto, B&W, Cokin, Hoya, Ray Masters, Velbon, Interfit, Tamrac, Lowepro, CamFi, Lenovo, Apple.

K úpravám fotek používáme profesionální software Adobe Lightroom CC, Adobe Photoshop CC 2018, Hasselblad Phocus.

Promo videa natáčíme zrcadlovkou Canon 5DSR s ativním gimbalem AFI a ke střihu používáme Final Cut Pro.

Na komerčních foceních fotíme do notebooku Apple Macbook Pro Retina 15″, kvůli precizní kontrole na velkém displeji. Klient má k dispozici v reálném čase náhledy v tabletu Apple iPad 2 v software Hasselblad Phocus Mobile. kde v nafocených fotkách může listovat, hodnotit je hvězdičkami a vybrat si hned své favority.

[/su_column][/su_row]

[su_row class=““]

Obsah je chráněný proti zneužití.